"Doufejme, že národy, které mají a reprezentují umění, nikdy nezahynou, byť by byly sebemenší." Antonín Dvořák

Festival klasické hudby

Program a vstupenky

Vstupenkové centrum Dvořákovy Prahy

T: +420 775 495 495
E: vstupenky@dvorakovapraha.cz 

Své vstupenky si můžete koupit z pohodlí domova nebo kanceláře online prostřednictvím internetových stránek Dvořákovy Prahy. V sekci program si vyberete koncert a nakupujete v několika jednoduchých krocích.

Historie

První ročník festivalu Dvořákova Praha jsme uspořádali v roce 2008, tehdy ještě v srpnovém termínu a pod uměleckým vedením jeho spoluzakladatele, režiséra a producenta Vladimíra Darjanina. Vznik festivalu tehdy významně podpořil podnikatel Karel Komárek, který je dnes považován za jednoho z nejvýznamnějších českých mecenášů umění a za Dvořákovou Prahou stojí dodnes. 

Po zániku festivalu Pražský podzim se v roce 2011 přesunula Dvořákova Praha do dnes již samozřejmého zářijového termínu, blíže výročí narození skladatele Antonína Dvořáka. Dalším milníkem v historii je rok 2013, kdy se uměleckého vedení ujal Marek Vrabec. Pod jeho vedením získala Dvořákova Praha své charakteristické programové řady. Od roku 2018 festival rozvíjí v pozici programového ředitele klavírista a manažer Jan Simon. 

Systematickou péči o Dvořákův umělecký odkaz neodráží pouze páteřní programová řada Dvořák Collection. Vedle nejslavnějších Dvořákových děl tak do programu pravidelně zahrnujeme skladby z prvního desetiletí Dvořákovy kompoziční práce. Posluchači tak mají možnost lépe porozumět, jak se jako skladatel vyvíjel, hledal a zdokonaloval. To celé v kontextu jeho současníků, ale i předchůdců a pokračovatelů. Za všechny Dvořákovské počiny vzpomeňme uvedení jeho první opery Alfred v roce 2014 a nastudování prvního zhudebnění libreta Král a uhlíř v roce 2019. 

Ze stovek umělců, kteří na Dvořákově Praze vystoupili, zmiňme alespoň jména Jiří Bělohlávek, Yo-Yo Ma, Zubin Mehta, Gil Shaham, Krystian Zimerman, Neeme Järvi, Ivan Klánský, Midori, Jevgenij Kissin, Andris Nelsons.

Podpořte nás

Milujete Antonína Dvořáka, vnímáte hodnotu jeho uměleckého odkazu a fandíte našemu festivalu? Místo v našem orchestru přátel čeká právě na Vás. Stále hledáme nové členy, kteří společně s námi rozezní symfonie (nejen) našich srdcí. Jste pro nás nesmírně důležití – až 50 % rozpočtu festivalu přichází od partnerů a Vás, obdivovatelů odkazu Antonína Dvořáka a příznivců Dvořákovy Prahy.