poslech

 

Děkujeme za podporu

akh.svg (6 KB)

Program

Podpořte nás

Život a dílo skladatele Antonína Dvořáka je nám nevyčerpatelnou inspirací. Nebyl jen geniálním skladatelem, ale i významným pedagogem a filantropem, který velkou část svého života věnoval předávání vlastních zkušeností a podpoře mladých a nadaných hudebníků. Naším posláním a cílem je pokračovat v jeho stopách. Vydejte se s námi dvořákovskou cestou do nových světů a odměnou Vám bude řada atraktivních benefitů.

Vaše finanční dary nám pomohou v zajištění programové kvality festivalu na špičkové světové úrovni, v podpoře nastupující generace talentovaných umělců a edukačních programech pro nadané mladé hudebníky.

Magazín

Magazín

JONÁŠ HÁJEK: Objevováním Suka nikoho neumenšujeme

„Suk a Mahler by se dali postavit vedle sebe jako skvělí reprezentanti své doby a líbí se mi představa, že by se potkali u jednoho stolu,“ poznamenal v rozhovoru muzikolog Jonáš Hájek, ačkoliv označovat Josefa Suka za „českého Mahlera“ pokládá za zavádějící. Jako vedoucí redaktor nakladatelství Bärenreiter Praha připravil edici Sukovy smuteční symfonie Asrael, která získala ocenění Best Edition 2019 a letos v lednu ji pro svůj sukovský koncert s Berlínskými filharmoniky použil i jejich šéfdirigent Kirill Petrenko. Sukově hudbě se v posledních letech dostává zvýšené pozornosti a jako důležité téma ji do své koncepce včleňuje i festival Dvořákova Praha, který letos uvede Symfonii E dur, symfonii Asrael a Serenádu pro smyčce Es dur.

celý článek

LUKÁŠ VONDRÁČEK: Hudba je velký vesmír a mě baví si ho objevovat

Číst

Hudba sounáležitosti a svobody. Klavírní maratón Dvořákovy Prahy

Číst

Houslista Roman Červinka obdržel Cenu Akademie klasické hudby

Číst

Akademie klasické hudby

Vznikla v roce 2002 s cílem propagovat a popularizovat české hudební umění v České republice i v zahraničí. Inspirována odkazem života a díla skladatele Antonína Dvořáka postupně rozšiřuje spektrum svých aktivit. Její náplní je šíření kulturních hodnot, rozvoj kultury ve všech jejích oblastech a v neposlední řadě také vzdělávání a podpora mladých umělců, začínajících hudebníků a mládeže se zájmem o kulturu.

Od roku 2008 pořádá mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha, od roku 2009 uděluje Cenu Antonína Dvořáka. Počínaje rokem 2020 je spolupořadatelem Dvořákovy mezinárodní rozhlasové soutěže pro mladé hudebníky Concertino Praga a Orchestrální akademie při Letní hudební akademii Kroměříž. Ta je pracovní základnou pro nově vzniklé mládežnické těleso, které se pod názvem Mladá filharmonie Dvořákovy Prahy poprvé představí v rámci programu MHF Dvořákova Praha 2020.

Antonín Dvořák