poslech

 

Děkujeme za podporu

akh.svg (6 KB)

Program

Podpořte nás

Život a dílo skladatele Antonína Dvořáka je nám nevyčerpatelnou inspirací. Nebyl jen geniálním skladatelem, ale i významným pedagogem a filantropem, který velkou část svého života věnoval předávání vlastních zkušeností a podpoře mladých a nadaných hudebníků. Naším posláním a cílem je pokračovat v jeho stopách. Vydejte se s námi dvořákovskou cestou do nových světů a odměnou Vám bude řada atraktivních benefitů.

Vaše finanční dary nám pomohou v zajištění programové kvality festivalu na špičkové světové úrovni, v podpoře nastupující generace talentovaných umělců a edukačních programech pro nadané mladé hudebníky.

Magazín

Magazín

Jiří Panocha: Navzájem jsme si jeden druhého vážili a táhli jsme za jeden provaz

Panochovo kvarteto bylo do ukončení své činnosti v roce 2021 nejdéle působícím smyčcovým kvartetem na světě. Na slavnostním vystoupení 12 violoncellistů Berlínských filharmoniků 29. listopadu 2023 ve Španělském sále bude členům souboru, který padesát let patřil k úzké světové špičce, předána Cena Antonína Dvořáka. O světoznámém kvartetu hovoříme s jeho primáriem Jiřím Panochou.

celý článek

Giuseppe Guarrera: Naučil jsem se zacházet s klavírem jako s orchestrem

Číst

Paavo Järvi: Neimituji tradici. Ale znám ji!

Číst

„Dlužíte této společnosti strašně moc,“ říká na adresu hudebníků klavírista Igor Levit

Číst

Akademie klasické hudby

Vznikla v roce 2002 s cílem propagovat a popularizovat české hudební umění v České republice i v zahraničí. Inspirována odkazem života a díla skladatele Antonína Dvořáka postupně rozšiřuje spektrum svých aktivit. Její náplní je šíření kulturních hodnot, rozvoj kultury ve všech jejích oblastech a v neposlední řadě také vzdělávání a podpora mladých umělců, začínajících hudebníků a mládeže se zájmem o kulturu.

Od roku 2008 pořádá mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha, od roku 2009 uděluje Cenu Antonína Dvořáka. Počínaje rokem 2020 je spolupořadatelem Dvořákovy mezinárodní rozhlasové soutěže pro mladé hudebníky Concertino Praga a Orchestrální akademie při Letní hudební akademii Kroměříž. Ta je pracovní základnou pro nově vzniklé mládežnické těleso, které se pod názvem Mladá filharmonie Dvořákovy Prahy poprvé představí v rámci programu MHF Dvořákova Praha 2020.

Antonín Dvořák