poslech

 

Děkujeme za podporu

akh.svg (6 KB)

Program

Podpořte nás

Podpořte nás

Život a dílo skladatele Antonína Dvořáka je nám nevyčerpatelnou inspirací. Nebyl jen geniálním skladatelem, ale i významným pedagogem a filantropem, který velkou část svého života věnoval předávání vlastních zkušeností a podpoře mladých a nadaných hudebníků. Naším posláním a cílem je pokračovat v jeho stopách. Vydejte se s námi dvořákovskou cestou do nových světů a odměnou Vám bude řada atraktivních benefitů.

Vaše finanční dary nám pomohou v zajištění programové kvality festivalu na špičkové světové úrovni, v podpoře nastupující generace talentovaných umělců a edukačních programech pro nadané mladé hudebníky.

Magazín

Magazín

Změny bez uměleckých kompromisů. Dvořákova Praha 2020 představila nový program

Prvním velkým festivalem klasické hudby, který v letošním roce otevře české koncertní sály publiku, se stane Dvořákova Praha. Festival tím na sebe ovšem bere především zodpovědnost a riziko prvního, kdo nabídne publiku nejen skvělé zážitky, ale také komfortní a zároveň bezpečné prostředí. Lákavou a spolehlivou osu festivalových událostí vytvoří Dvořákovo kompletní dílo pro sólový klavír společně s klíčovými díly Ludwiga van Beethovena a Josefa Suka.

celý článek

Concertino Praga - Mezinárodní úroveň pro velkou tradici

Číst

IVO KAHÁNEK & JAKUB HRŮŠA: Od začátku jsme tušili, že vznikne senzace

Číst

Krátce: Concertino Praga zná své finalisty, o vítězství budou usilovat mladí hudebníci z Česka a Ruska

Číst

Akademie klasické hudby

Vznikla v roce 2002 s cílem propagovat a popularizovat české hudební umění v České republice i v zahraničí. Inspirována odkazem života a díla skladatele Antonína Dvořáka postupně rozšiřuje spektrum svých aktivit. Její náplní je šíření kulturních hodnot, rozvoj kultury ve všech jejích oblastech a v neposlední řadě také vzdělávání a podpora mladých umělců, začínajících hudebníků a mládeže se zájmem o kulturu.

Od roku 2008 pořádá mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha, od roku 2009 uděluje Cenu Antonína Dvořáka. Počínaje rokem 2020 je spolupořadatelem Dvořákovy mezinárodní rozhlasové soutěže pro mladé hudebníky Concertino Praga a Orchestrální akademie při Letní hudební akademii Kroměříž. Ta je pracovní základnou pro nově vzniklé mládežnické těleso, které se pod názvem Mladá filharmonie Dvořákovy Prahy poprvé představí v rámci programu MHF Dvořákova Praha 2020.

Antonín Dvořák