poslech

 

Děkujeme za podporu

akh.svg (6 KB)

Program

Podpořte nás

Podpořte nás

Život a dílo skladatele Antonína Dvořáka je nám nevyčerpatelnou inspirací. Nebyl jen geniálním skladatelem, ale i významným pedagogem a filantropem, který velkou část svého života věnoval předávání vlastních zkušeností a podpoře mladých a nadaných hudebníků. Naším posláním a cílem je pokračovat v jeho stopách. Vydejte se s námi dvořákovskou cestou do nových světů a odměnou Vám bude řada atraktivních benefitů.

Vaše finanční dary nám pomohou v zajištění programové kvality festivalu na špičkové světové úrovni, v podpoře nastupující generace talentovaných umělců a edukačních programech pro nadané mladé hudebníky.

Magazín

Magazín

Milan Kuna. Muzikologie jako životní poslání

Desetisvazkové vydání korespondence Antonína Dvořáka, ale také kniha věnovaná foukací harmonice. Dílo muzikologa Milana Kuny vzbuzuje respekt nejen rozsahem a šíří svého záběru, ale ještě více schopností nacházet nové věci, být důkladný, ale nerezignovat přitom na sdělnost. Milan Kuna převzal 19. února v Rudolfinu Cenu Akademie klasické hudby za přínos české hudební vědě.

celý článek

Klavírní koncerty s Kahánkem a Hrůšou nominovány na BBC Music Magazine Awards 2020

Číst

JAN SIMON: Špičkové umění jako vrcholový sport

Číst

Stříbrný hlas pro celý svět

Číst

Akademie klasické hudby

Vznikla v roce 2002 s cílem propagovat a popularizovat české hudební umění v České republice i v zahraničí. Inspirována odkazem života a díla skladatele Antonína Dvořáka postupně rozšiřuje spektrum svých aktivit. Její náplní je šíření kulturních hodnot, rozvoj kultury ve všech jejích oblastech a v neposlední řadě také vzdělávání a podpora mladých umělců, začínajících hudebníků a mládeže se zájmem o kulturu.

Od roku 2008 pořádá mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha, od roku 2009 uděluje Cenu Antonína Dvořáka. Počínaje rokem 2020 je spolupořadatelem Dvořákovy mezinárodní rozhlasové soutěže pro mladé hudebníky Concertino Praga a Orchestrální akademie při Letní hudební akademii Kroměříž. Ta je pracovní základnou pro nově vzniklé mládežnické těleso, které se pod názvem Mladá filharmonie Dvořákovy Prahy poprvé představí v rámci programu MHF Dvořákova Praha 2020.

Antonín Dvořák