poslech

 

Děkujeme za podporu

akh.svg (6 KB)

Program

Podpořte nás

Život a dílo skladatele Antonína Dvořáka je nám nevyčerpatelnou inspirací. Nebyl jen geniálním skladatelem, ale i významným pedagogem a filantropem, který velkou část svého života věnoval předávání vlastních zkušeností a podpoře mladých a nadaných hudebníků. Naším posláním a cílem je pokračovat v jeho stopách. Vydejte se s námi dvořákovskou cestou do nových světů a odměnou Vám bude řada atraktivních benefitů.

Vaše finanční dary nám pomohou v zajištění programové kvality festivalu na špičkové světové úrovni, v podpoře nastupující generace talentovaných umělců a edukačních programech pro nadané mladé hudebníky.

Magazín

Magazín

Krátce: O vítězství v sólové kategorii soutěže Concertino Praga bude pro rok 2021 usilovat 58 mladých umělců.

55. ročník Dvořákovy rozhlasové mezinárodní soutěže pro mladé hudebníky Concertino Praga je již podruhé vyhlášen společně Českým rozhlasem a Akademií klasické hudby. V tomto ročníku proběhne soutěž ve dvou kategoriích: sólová hra a komorní hra. Po uzávěrce přihlášek do soutěžní kategorie „sólová hra“ se pořadatelé těší na celkem 58 soutěžících. Na ty nejúspěšnější čekají hodnotné ceny v podobě rozhlasové profesionální nahrávky, vystoupení na koncertech nebo účelových stipendií, určených k dalšímu studiu nebo nákupu hudebního nástroje.

celý článek

Krátce: Concertino Praga má svůj dokument

Číst

Tři balíčky pod stromeček. Dvořákova Praha 2021 již před Vánocemi

Číst

Koncert k předání Ceny Antonína Dvořáka sopranistce Gabriele Beňačkové zrušen

Číst

Akademie klasické hudby

Vznikla v roce 2002 s cílem propagovat a popularizovat české hudební umění v České republice i v zahraničí. Inspirována odkazem života a díla skladatele Antonína Dvořáka postupně rozšiřuje spektrum svých aktivit. Její náplní je šíření kulturních hodnot, rozvoj kultury ve všech jejích oblastech a v neposlední řadě také vzdělávání a podpora mladých umělců, začínajících hudebníků a mládeže se zájmem o kulturu.

Od roku 2008 pořádá mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha, od roku 2009 uděluje Cenu Antonína Dvořáka. Počínaje rokem 2020 je spolupořadatelem Dvořákovy mezinárodní rozhlasové soutěže pro mladé hudebníky Concertino Praga a Orchestrální akademie při Letní hudební akademii Kroměříž. Ta je pracovní základnou pro nově vzniklé mládežnické těleso, které se pod názvem Mladá filharmonie Dvořákovy Prahy poprvé představí v rámci programu MHF Dvořákova Praha 2020.

Antonín Dvořák