poslech

 

Děkujeme za podporu

akh.svg (6 KB)

Program

Podpořte nás

Život a dílo skladatele Antonína Dvořáka je nám nevyčerpatelnou inspirací. Nebyl jen geniálním skladatelem, ale i významným pedagogem a filantropem, který velkou část svého života věnoval předávání vlastních zkušeností a podpoře mladých a nadaných hudebníků. Naším posláním a cílem je pokračovat v jeho stopách. Vydejte se s námi dvořákovskou cestou do nových světů a odměnou Vám bude řada atraktivních benefitů.

Vaše finanční dary nám pomohou v zajištění programové kvality festivalu na špičkové světové úrovni, v podpoře nastupující generace talentovaných umělců a edukačních programech pro nadané mladé hudebníky.

Magazín

Magazín

„Souvislosti jsou důležitější než cvičit deset hodin denně,“ říká houslista Daniel Matejča

Souvisle vyprávěný příběh nebo dokonce pohádku připomíná Danielu Matejčovi Houslový koncert od Petra Iljiče Čajkovského, který bude letos hrát na Dvořákově Praze. Festivalové publikum poprvé přesvědčil o svém talentu před dvěma lety, kdy byl mezi laureáty soutěže Concertino Praga. V červenci přidal ještě vítězství v soutěži pořádané Eurovizí.

celý článek

O lásce, která vedla od Franka Zappy ke Clevelandu

Číst

Zachovat si otevřenou hlavu a přijímat podněty. Markéta Cukrová na Dvořákově Praze

Číst

Od bazálních emocí k hlubokému úžasu. Jan Martiník před premiérou Rusalky

Číst

Akademie klasické hudby

Vznikla v roce 2002 s cílem propagovat a popularizovat české hudební umění v České republice i v zahraničí. Inspirována odkazem života a díla skladatele Antonína Dvořáka postupně rozšiřuje spektrum svých aktivit. Její náplní je šíření kulturních hodnot, rozvoj kultury ve všech jejích oblastech a v neposlední řadě také vzdělávání a podpora mladých umělců, začínajících hudebníků a mládeže se zájmem o kulturu.

Od roku 2008 pořádá mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha, od roku 2009 uděluje Cenu Antonína Dvořáka. Počínaje rokem 2020 je spolupořadatelem Dvořákovy mezinárodní rozhlasové soutěže pro mladé hudebníky Concertino Praga a Orchestrální akademie při Letní hudební akademii Kroměříž. Ta je pracovní základnou pro nově vzniklé mládežnické těleso, které se pod názvem Mladá filharmonie Dvořákovy Prahy poprvé představí v rámci programu MHF Dvořákova Praha 2020.

Antonín Dvořák