31. 8. 2024
Besední dům Brno
Dvořákova Praha
Filharmonie Brno
Robert Kružíkdirigent
Český filharmonický sbor Brno
Filharmonie Brno
Robert Kružíkdirigent
Český filharmonický sbor Brno
Petr Fialasbormistr
Miriam Zuziakováklavír
Antonín Dvořák: Tři mužské sbory na slova slovenských lidových písní, op. 43, B. 76
Antonín Dvořák: Holoubek op. 110, B. 198
Leoš Janáček: Čtveřice mužských sborů
Leoš Janáček: Amarus, kantáta pro sóla, smíšený sbor a orchestr na báseň Jaroslava Vrchlického
6. 9. 2024
Rudolfinum, Dvořákova síň
Dvořákova Praha
Bamberger Symphoniker
Jakub Hrůšadirigent
Julian Steckelvioloncello
Bamberger Symphoniker
Jakub Hrůšadirigent
Julian Steckelvioloncello
Antonín Dvořák: Koncert pro violoncello a orchestr h moll, op. 104, B. 191
Antonín Dvořák: Symfonie č. 9 e moll, op. 95, B. 178, „Z Nového světa“
7. 9. 2024
Rudolfinum, Dvořákova síň
Dvořákova Praha
Česká filharmonie
Jakub Hrůšadirigent
Julia Fischerhousle
Česká filharmonie
Jakub Hrůšadirigent
Julia Fischerhousle
Pražský filharmonický sbor
Lukáš Vasileksbormistr
Corinne Winterssoprán
Bella Adamovaalt
David Butt Philiptenor
Brindley Sherrattbas
Christian Schmittvarhany
Antonín Dvořák: Karneval, op. 92, B. 169
Josef Suk: Fantasie g moll pro housle a orchestr
Leoš Janáček: Glagolská mše
9. 9. 2024
Rudolfinum, Dvořákova síň
Dvořákova Praha
Bamberger Symphoniker
Jakub Hrůšadirigent
Bamberger Symphoniker
Jakub Hrůšadirigent
Bedřich Smetana: Richard III., op. 11
Bedřich Smetana: Valdštýnův tábor, op. 14
Bedřich Smetana: Hakon Jarl, op. 16
Ludwig van Beethoven: Symfonie č. 5 c moll, op. 67, „Osudová“
10. 9. 2024
Rudolfinum, Dvořákova síň
Dvořákova Praha
Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK
Tomáš Braunerdirigent
Pražský filharmonický sbor
Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK
Tomáš Braunerdirigent
Pražský filharmonický sbor
Lukáš Kozubíksbormistr
Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu
Věra Hrdinkovásbormistryně
Roberto SaccàPaul
Vida MiknevičiūtėMarietta
Jiří BrücklerFrank, Fritz
Lucie HilscherováBrigitta
Lenka MáčikováJuliette
Michaela ZajmiLucienne
Daniel MatoušekGaston, Victorin
Martin ŠrejmaGraf Albert
Erich Wolfgang Korngold: Mrtvé město
12. 9. 2024
Anežský klášter
Dvořákova Praha
Zemlinského kvarteto
Eldbjørg Hemsinghousle
Zemlinského kvarteto
Eldbjørg Hemsinghousle
Antonín Dvořák: Smyčcový kvartet č. 3 D dur, B. 18
Leoš Janáček: Mládí, suita pro dechový sextet (úprava pro smyčcové kvarteto Kryštof Mařatka)
Antonín Dvořák: Smyčcový kvintet č. 1 a moll, op. 1, B. 7
13. 9. 2024
Anežský klášter
Dvořákova Praha
Sedláčkovo kvarteto
Lukáš Sommerkytara
Sedláčkovo kvarteto
Lukáš Sommerkytara
Václav Jindřich Veit: Smyčcový kvartet e moll
Luigi Boccherini: Kvintet pro kytaru a smyčcové kvarteto D dur, G. 448, „Fandango“
Lukáš Sommer: Třetí dopis otci, kvintet pro kytaru a smyčcové kvarteto (světová premiéra)
Antonín Dvořák: Dva valčíky, op. 54, B. 105
Dmitrij Šostakovič: Smyčcový kvartet č. 7, op. 108
13. 9. 2024
Rudolfinum, Dvořákova síň
Dvořákova Praha
Mao Fujitaklavír
Mao Fujitaklavír
Wolfgang Amadeus Mozart: 12 variací na téma písně „Ah, vous dirai-je, maman“, K. 265
Ludwig van Beethoven: 32 variací na vlastní téma c moll, WoO. 80
Ludwig van Beethoven: Klavírní sonáta č. 23 f moll, op. 57, „Appassionata“
Akio Yashiro: 24 preludií pro klavír (č. 1, 2, 3, 9, 13, 17, 24)
Alexandr Skrjabin: Fantazie h moll, op. 28
Franz Liszt: Léta putování. Druhý rok: Itálie, S. 161, č. 5: Petrarkův sonet 104, č. 7: Fantasia quasi Sonata „Po četbě Danta“
14. 9. 2024
Rudolfinum, Dvořákova síň
Concertino Praga
Symfonický orchestr Českého rozhlasu
Marek Prášildirigent
finalisté Concertino Pragasólová hra s orchestrem
Symfonický orchestr Českého rozhlasu
Marek Prášildirigent
finalisté Concertino Pragasólová hra s orchestrem
Program oznámíme v průběhu května po zveřejnění výsledků 1. kola soutěže.
15. 9. 2024
Rudolfinum, Dvořákova síň
Dvořákova Praha
Collegium 1704 a Collegium Vocale 1704
Václav Luksdirigent
Eric Guoklavír
Collegium 1704 a Collegium Vocale 1704
Václav Luksdirigent
Eric Guoklavír
Antonín Dvořák: Koncert pro klavír a orchestr g moll, op. 33, B. 63
Jan Václav Kalivoda: Symfonie č. 7 g moll
Antonín Dvořák: Hymnus „Dědicové Bílé hory“, op. 30, B. 134
15. 9. 2024
Anežský klášter
Dvořákova Praha
Andrea Cicalesehousle
Eric Luklavír
Andrea Cicalesehousle
Eric Luklavír
Ludwig van Beethoven: Sonáta pro housle a klavír č. 1 D dur, op. 12, č. 1
Wolfgang Amadeus Mozart: Sonáta pro housle a klavír č. 21 e moll, K. 304
Antonín Dvořák: Romantické kusy pro housle a klavír, op. 75, B. 150
Johannes Brahms: Sonáta pro housle a klavír č. 3 d moll, op. 108
16. 9. 2024
Rudolfinum, Dvořákova síň
Dvořákova Praha
Luzerner Sinfonieorchester
Michael Sanderlingdirigent
Lukáš Vondráčekklavír
Luzerner Sinfonieorchester
Michael Sanderlingdirigent
Lukáš Vondráčekklavír
Ludwig van Beethoven: Egmont, předehra, op. 84
Sergej Rachmaninov: Klavírní koncert č. 1 fis moll, op. 1
Antonín Dvořák: Symfonie č. 5 F dur, op. 76, B. 54
17. 9. 2024
Rudolfinum, Dvořákova síň
Dvořákova Praha
Martha Argerichklavír
Sophie Paciniklavír
Martha Argerichklavír
Sophie Paciniklavír
Wolfgang Amadeus Mozart: Sonáta D dur pro dva klavíry, K. 448
Franz Liszt: Consolations, S. 172, č. 1 a 2
Richard Wagner / Franz Liszt: Předehra k opeře Tannhäuser
Franz Liszt: Réminiscences de Don Juan pro dva klavíry
17. 9. 2024
Anežský klášter
Dvořákova Praha
Bennewitzovo kvarteto
Wies de Boevékontrabas
Bennewitzovo kvarteto
Wies de Boevékontrabas
Antonín Dvořák: Smyčcový kvartet č. 7 a moll, op. 16, B. 45
Ervín Schulhoff: Smyčcový kvartet č. 1, op. 8
Antonín Dvořák: Smyčcový kvintet č. 2 G dur, op. 77, B. 49
17. 9. 2024
Bořislavka Centrum
Dvořákova Praha
Semjon Yakimovklavír
Jaroslav Skalkaklavír
Denis Stefanovklavír
Semjon Yakimovklavír
Jaroslav Skalkaklavír
Denis Stefanovklavír
Fryderyk Chopin: Scherzo č. 2 b moll, op. 31 (Semjon Yakimov)
Semjon Yakimov: Dojmy (výběr): 1. Úzkost, 5. Důvěra (Semjon Yakimov)
Sergej Rachmaninov: Preludium B dur, op. 23, č. 2 (Semjon Yakimov)
Johann Sebastian Bach: Francouzská suita č. 5 G dur, BWV 816 (Allemande, Gigue) (Jaroslav Skalka)
Fryderyk Chopin: Fantasie-Impromptu cis moll, op. posth. 66 (Jaroslav Skalka)
Francis Poulenc: Trois pièces (Pastorale – Hymne – Toccata) (Jaroslav Skalka)
Domenico Scarlatti: Sonáta d moll, K. 9 (Denis Stefanov)
Domenico Scarlatti: Sonáta d moll, K. 141 (Denis Stefanov)
Fryderyk Chopin: Nokturno Des dur, op. 27 č. 2 (Denis Stefanov)
Alexandr Skrjabin: Sonate-Fantaisie č. 2 gis moll, op. 19 (Denis Stefanov)
19. 9. 2024
Rudolfinum, Dvořákova síň
Dvořákova Praha
Česká filharmonie
Ingo Metzmacherdirigent
Václav Petrvioloncello
Česká filharmonie
Ingo Metzmacherdirigent
Václav Petrvioloncello
Bohuslav Martinů: Památník Lidicím, H. 296
Petr Wajsar: Violoncelloops – koncert pro violoncello a orchestr (světová premiéra)
Petr Iljič Čajkovskij: Symfonie č. 5 e moll, op. 64
19. 9. 2024
Bořislavka Centrum
Dvořákova Praha
Lukáš Marečekvioloncello
David Marečekklavír
Lukáš Marečekvioloncello
David Marečekklavír
Josef Suk: Balada a Serenáda pro violoncello a klavír, op. 3
Leoš Janáček: Pohádka pro violoncello a klavír
Antonín Dvořák: Klid pro violoncello a klavír, op. 68/5, B. 173
Antonín Dvořák: Rondo pro violoncello a klavír, op. 94, B. 171
Igor Stravinskij: Italská suita
20. 9. 2024
Betlémská kaple – aula ČVUT
Dvořákova Praha
Dover Quartet
Josef Špačekviola
Timotheos Gavriilidis-Petrinvioloncello
Dover Quartet
Josef Špačekviola
Timotheos Gavriilidis-Petrinvioloncello
Jessie Montgomery: „Strum“ pro smyčcové kvarteto
Petr Iljič Čajkovskij: Smyčcový kvartet č. 1 D dur, op. 11
Antonín Dvořák: Smyčcový sextet A dur, op. 48, B. 80
21. 9. 2024
Rudolfinum, Dvořákova síň
Dvořákova Praha
Academy of St Martin in the Fields
Joshua Bellumělecký vedoucí, housle
Academy of St Martin in the Fields
Joshua Bellumělecký vedoucí, housle
Kevin Puts: „Earth” ze suity The Elements
Antonín Dvořák: Koncert pro housle a orchestr a moll, op. 53, B. 108
Wolfgang Amadeus Mozart: Symfonie č. 41 C dur, K. 551, „Jupiter”
23. 9. 2024
Rudolfinum, Dvořákova síň
Dvořákova Praha
Quartetto di Cremona
Dover Quartet
Pavel Haas Quartet
Quartetto di Cremona
Dover Quartet
Pavel Haas Quartet
Šimon Truszkaviola
Peter Jarůšekvioloncello
Bennewitzovo kvarteto
Sedláčkovo kvarteto
Zemlinského kvarteto
Petr Rieskontrabas
Adam Honzírekkontrabas
Petr Iljič Čajkovskij: „Souvenir de Florence“, smyčcový sextet d moll, op. 70
Felix Mendelssohn-Bartholdy: Smyčcový oktet Es dur, op. 20
Antonín Dvořák: Serenáda E dur pro smyčcové nástroje, op. 22, B. 52
23. 9. 2024
Akademie múzických umění v Praze, Galerie
Dvořákova Praha
Účastníci mistrovských kurzů komorní hudby
Účastníci mistrovských kurzů komorní hudby
Antonín Dvořák: Smyčcový kvartet č. 10 Es dur, op. 51, B. 92, „Slovanský“
Johannes Brahms: Smyčcový kvintet č. 2 G dur, op. 111
Ervín Schulhoff: Sextet pro dvoje housle, dvě violy a dvě violoncella, op. 45
24. 9. 2024
Rudolfinum, Dvořákova síň
Dvořákova Praha
Česká studentská filharmonie
Ingo Metzmacherdirigent
Alexandra Conunovahousle
Česká studentská filharmonie
Ingo Metzmacherdirigent
Alexandra Conunovahousle
Pablo Ferrándezvioloncello
Dmitry Shishkinklavír
Ludwig van Beethoven: Koncert pro housle, violoncello, klavír a orchestr C dur, op. 56
Antonín Dvořák: Symfonie č. 8 G dur, op. 88, B. 163, „Anglická“