Naše aktivity

Dvořákova Praha

Festival klasické hudby

Od prvopočátku je hlavní myšlenkou mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha propagace dobrého jména české kultury prostřednictvím odkazu díla Antonína Dvořáka, jeho současníků a žáků. A protože jediným měřítkem festivalu je kvalita, setkávají se na pódiích Dvořákovy Prahy jen špičkoví sólisté, dirigenti, mezinárodně nejuznávanější orchestry a komorní soubory, které představují mezinárodnímu publiku Dvořákovu hudbu i díla dalších světových skladatelů.

Více informací

Cena Antonína Dvořáka

Hudební ocenění

Cena Antonína Dvořáka je prestižní ocenění v oblasti klasické hudby. Jejím smyslem je vyzdvihnout osobnosti, umělecké kolektivy či instituce za mimořádné umělecké počiny nebo významné zásluhy na propagaci a popularizaci české klasické hudby v České republice i v zahraničí. Akademií klasické hudby je vyhlašována od roku 2009.

Více informací

Concertino Praga

Hudební soutěž

Dvořákova mezinárodní rozhlasová soutěž pro mladé hudebníky Concertino Praga se koná od roku 1966. Je společným projektem Českého rozhlasu a Akademie klasické hudby. Jedná se o víceoborovou soutěž, jejímž posláním je vyhledávat a podporovat mimořádné talenty do 15, resp. 16 let.

Více informací

Mladí filharmonici Dvořákovy Prahy

Studentský orchestr

Představuje koncept hudebního tělesa zásadně zaměřený na vzdělávání a rozvoj mladých talentovaných umělců. Orchestr pod vedením mimořádné dirigentské osobnosti Tomáše Netopila je složený ze studentů konzervatoří a vysokých uměleckých škol do 24 let a nachází svou členskou základnu v řadách frekventantů Orchestrální akademie, spolupořádané spolkem Collegium Musicale, pořadatelem LHAK a Akademií klasické hudby, pořadatelem MHF Dvořákova Praha. Tato Orchestrální akademie je součástí Letní hudební akademie Kroměříž.

Více informací

Orchestrální akademie

Hudební vzdělávání

Orchestrální akademie jako základna Mladé filharmonie Dvořákovy Prahy je společným projektem Akademie klasické hudby a Letní hudební akademie Kroměříž. Posláním projektu je nabídnout mladým talentovaným hudebníkům kvalifikované vedení a aktivní zkušenost s profesionálním nastudováním vybraného symfonického díla i s jeho veřejným provedením. Akademie je určena studentům konzervatoří a vysokých uměleckých škol ve věku 15-24 let.

Více informací