Naše aktivity

Dvořákova Praha

Festival klasické hudby

Od prvopočátku je hlavní myšlenkou mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha propagace dobrého jména české kultury prostřednictvím odkazu díla Antonína Dvořáka, jeho současníků a žáků. A protože jediným měřítkem festivalu je kvalita, setkávají se na pódiích Dvořákovy Prahy jen špičkoví sólisté, dirigenti, mezinárodně nejuznávanější orchestry a komorní soubory, které představují mezinárodnímu publiku Dvořákovu hudbu i díla dalších světových skladatelů.

Více informací

Cena Antonína Dvořáka

Hudební ocenění

Cena Antonína Dvořáka je prestižní ocenění v oblasti klasické hudby. Jejím smyslem je vyzdvihnout osobnosti, umělecké kolektivy či instituce za mimořádné umělecké počiny nebo významné zásluhy na propagaci a popularizaci české klasické hudby v České republice i v zahraničí. Akademií klasické hudby je vyhlašována od roku 2009.

Více informací

Concertino Praga

Hudební soutěž

Dvořákova mezinárodní rozhlasová soutěž pro mladé hudebníky Concertino Praga se koná od roku 1966. Je společným projektem Českého rozhlasu a Akademie klasické hudby. Jedná se o víceoborovou soutěž, jejímž posláním je vyhledávat a podporovat mimořádné talenty do 15, resp. 16 let.

Více informací

Studentské orchestry na Dvořákově Praze

Orchestrální hra

Letošní koncert v podání Symfonického orchestru Pražské konzervatoře navazuje na koncept zaměřený na vzdělávání a rozvoj mladých talentovaných umělců v oboru orchestrální hry. Orchestr pod vedením mimořádné dirigentské osobnosti Petra Altrichtera je letos sestaven ze studentů a čerstvých absolventů Pražské konzervatoře, kteří mají zájem zdokonalovat své dovednosti v oblasti orchestrální hry. Výsledky svého pracovního úsilí tak předvedou 13. září 2022 na koncertě v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha. Zaměření na nastupující generaci je umocněno spoluprací s houslistou Danielem Matejčou, laureátem Concertino Praga 2020, který se představí v roli sólisty.

Více informací

Web antonin-dvorak.cz

Online encyklopedie

Od konce roku 2022 převzala Akademie klasické hudby správu a další rozvoj webové stránky antonin-dvorak.cz, která je největší existující online encyklopedií o životě a díle Antonína Dvořáka v českém a anglickém jazyce. Web antonin-dvorak.cz nabízí mimo jiné úplný přehled Dvořákových skladeb, fotogalerii, seznam nahrávek Dvořákových děl. Jeho obsah je nyní přehledně přístupný i z mobilního telefonu a tabletu.

Více informací