"Nejen chránit minulost a vytvářet současnost, nejen čerpat z toho, co bylo a co je, ale přispět co největší měrou, jaké jsme schopni, také k budoucnosti." Robert Kolář, ředitel Akademie klasické hudby

Co a proč děláme?

Antonín Dvořák - jeho jméno a tvorbu znají všichni milovníci klasické hudby a nejen oni. Intelektuál, nesmírně všestranný a plodný autor, světově nejhranější český skladatel a nejproslulejší český umělec, významný pedagog a vlastně i filantrop, který velkou část svého života věnoval podpoře a vzdělávání mladých a nadaných hudebníků. Jeho hudba, bytostně česká, avšak s obrovským mezinárodním přesahem, měla a má zásadní význam pro vnímání české kultury ve světě. Antonín Dvořák byl již za svého života považován za jednoho z největších skladatelů, přesto byl znám svou skromností a vlastenectvím. Nepochybně je tedy pro většinu z nás inspirací nejen hudební.

Naším posláním a cílem je pokračovat v jeho stopách. Vydejte se společně s námi dvořákovskou cestou do nových světů.

 

 marketa-dvorakova-rez-akh.jpg (53 KB)

„Jsem ráda, že hudba mého prapradědečka zažívá v posledních letech renesanci nejen v Česku, ale po celém světě. I po více než 100 letech má jeho hudba ohromnou sílu lidi spojovat, otevírat jim nové obzory a oslovovat nové generace. Za celou Dvořákovu rodinu je mi ctí poděkovat všem, kteří pomáhají udržovat jeho odkaz.“ 

Markéta Dvořáková, prapravnučka Antonína Dvořáka

 

Jak použijeme vaši podporu?

Finance, zkušenosti, vědomosti a osobní angažovanost našich podporovatelů směřujeme do těchto oblastí:

  • Péče o kulturní dědictví a odkaz skladatele Antonína Dvořáka (mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha).
  • Propagace českého hudebního umění doma i v zahraničí (Cena Antonína Dvořáka).
  • Podpora mladých umělců, začínajících hudebníků a mládeže se zájmem o kulturu (Concertino Praga – Dvořákova mezinárodní rozhlasová soutěž pro mladé hudebníky, Orchestrální akademie při Letní hudební akademii Kroměříž, Mladá filharmonie Dvořákovy Prahy, Klub mladých).

Dvořákova Praha

Hlavní myšlenkou mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha je propagace dobrého jména české kultury doma i v zahraničí prostřednictvím odkazu díla Antonína Dvořáka, jeho současníků a žáků. Podpora privátních dárců je důležitým pilířem stability festivalu. Představuje přibližně 50 % jeho rozpočtu. S nadějí, že se nám podaří spojit síly s dalšími nadšenci, kteří stejně jako my chtějí v Češích podpořit pocit národní hrdosti, jsme založili Klub přátel Dvořákovy Prahy.

 

Více informací  

 

Pro budoucnost

Rozšiřování našich aktivit se přímo projeví i v programu festivalu Dvořákova Praha. Nová programová řada Pro budoucnost v sobě spojuje hned několik projektů zaměřených na vzdělávání a podporu mladých umělců. Každoročně tak bude festival hostit finálový koncert soutěže Concertino Praga (umělci do 15, resp. 16 let), představí Mladou filharmonii Dvořákovy Prahy, jejíž pracovní základnou je Orchestrální akademie při Letní hudební akademii Kroměříž (umělci ve věku 15 – 24 let), nebo představí vítěze renomovaných mezinárodních soutěží v jejich pražském debutu (profesionální umělci do 30 let).

Programovou řadu Pro budoucnost můžete podpořit individuálním darem, nebo nákupem donátorské vstupenky na slavnostní koncert spojený s předáním prestižní Ceny Antonína Dvořáka. Symbolicky tak etablovaní významní umělci či umělecká tělesa přispějí k budoucnosti teprve začínajících hudebníků hledajících svou cestu na světová pódia.

Při nákupu donátorské vstupenky přes rezervační systém Vám bude na vyžádání vystaven daňový doklad, a to na celou výši platby. Pokud nás chcete podpořit a potřebujete pro daňové účely potvrzení o přijetí daru, zvolte možnost individuálního daru nezávisle na nákupu jakékoliv vstupenky. V případě potřeby jsme Vám připraveni poradit.

 

donátorská vstupenka     individuální dar  

 

Kontakt

Slibujeme, že ani jedna Vaše koruna nebude investována do falešného tónu. Na veškeré otázky Vám rádi odpovíme a budeme se Vám osobně věnovat.

 

dsc05386-edit2.jpg (131 KB)

Mona Janovská
manažerka fundraisingu
T: +420 604 225 544
E: janovska@dvorakovapraha.cz