• Domů
  • Magazín
  • Koncert k předání Ceny Antonína Dvořáka sopranistce Gabriele Beňačkové zrušen

Koncert k předání Ceny Antonína Dvořáka sopranistce Gabriele Beňačkové zrušen

Vzhledem k posledním vládním opatřením a po zvážení výhledu na příští týdny a měsíce jsme se s těžkým srdcem rozhodli zrušit slavnostní koncert plánovaný na 21. prosince, na kterém měla být předána Cena Antonína Dvořáka významné operní pěvkyni Gabriele Beňačkové. Držitelé vstupenek mohou požádat o vrácení vstupného, případně přispět na vzdělávání mladých muzikantů ponecháním vstupného pořadateli.

Zrušení koncertu dnes oznámil Robert Kolář, ředitel Akademie klasické hudby, která Cenu Antonína Dvořáka vyhlašuje. Koncert byl z původního dubnového termínu kvůli pandemii koronaviru již jednou odložen. Podle slov Roberta Koláře bude Akademie v závislosti na vládních protiepidemických opatřeních ještě do konce roku hledat vhodnou a důstojnou příležitost, při které by bylo možné cenu paní Beňačkové předat. Držitelé vstupenek mohou požádat o vrácení vstupného, případně přispět na vzdělávání mladých muzikantů ponecháním vstupného pořadateli.

O vrácení vstupného mohou požádat všichni držitelé platných vstupenek prostřednictvím formuláře na webu společnosti Colosseum Ticket. Žádost je nutné podat do 31. 12. 2020.

V případě rozhodnutí podpořit mladé hudebníky a ponechat vstupné pořadateli stačí odeslat e-mail na adresu info@colosseumticket.cz. Ten by měl obsahovat jednoduché čestné prohlášení, že držitel vstupenky nechce vstupné vrátit, dále je třeba uvést jméno a příjmení, termín a název představení a také číslo vstupenky (11místné číslo). Všechny takto získané finanční prostředky budou pořadatelem využity na podporu řady Pro budoucnost v rámci mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha v roce 2021.

„Je nám skutečně neobyčejně líto, že předání Ceny Antonína Dvořáka za rok 2019 paní Beňačkové provází tak mimořádný sled nepříznivých okolností. A pochopitelně litujeme také skutečnosti, že české publikum si nebude moci poslechnout plánované vystoupení polského pěvce světového věhlasu Piotra Beczały, jehož tenorový recitál byl hlavním bodem programu večera,“ dodal k situaci Jan Simon s tím, že osobně doufá v brzkou účast Piotra Beczały na některém z příštích ročníků Dvořákovy Prahy.
Gabriele Beňačkové byla Cena Antonína Dvořáka udělena za její celoživotní péči o odkaz Antonína Dvořáka. Laureátem pro rok 2020 se stal v září tohoto roku dirigent Jakub Hrůša.

Čtěte také

Stříbrný hlas pro celý svět

Číst

JAN SIMON: Špičkové umění jako vrcholový sport

Číst

KAREL KOMÁREK: Hrdý Čech

Číst