• Domů
  • Magazín
  • Dvořákova Praha zahájila vánoční předprodej

KONCERTY VE VÁNOČNÍM PŘEDPRODEJI - vstupenky na Dvořákou Prahu jako dárek pro nejbližší

Münchner Philharmoniker - 9. září, 20.00, Rudolfinum - Dvořákova síň

Antonín Dvořák: Rusalka - 19. září, 19.00, Rudolfinum - Dvořákova síň

Jerusalem Quartet - 20. září, 20.00, Rudolfinum - Dvořákova síň

Dvořákova Praha zahájila vánoční předprodej

Ve středu 24. listopadu jsme spustili tradiční vánoční předprodej. Už teď si můžete vybrat vstupenky na příští rok, nebo si o ně napsat Ježíškovi. V nabídce jsou tři koncerty Dvořákovy Prahy 2022: Mnichovští filharmonici s jejich šéfdirigentem Valery Gergievem, koncertní provedení světoznámé Dvořákovy opery Rusalka s Českou filharmonií, jejím šéfdirigentem Semyonem Bychkovem a sopranistkou Asmik Grigorian a vystoupení skvělých Jerusalem Quartet v rámci Komorní řady.

První koncert z vánoční nabídky se uskuteční 9. září. S Mnichovskými filharmoniky vystoupí v Schumannově Violoncellovém koncertu a moll držitel ceny Grammy, norský violoncellista Truls Mørk. Ve druhé části večera zazní poslední, nedokončená symfonie č. 9 Antona Brucknera. Zatímco v případě mnichovského orchestru i jeho charismatického šéfdirigenta se bude jednat o festivalovou premiéru, Truls Mørk na Dvořákově Praze zazářil již v roce 2011.

Pohádková opera Rusalka Antonína Dvořáka patří mezi skladatelova nejoblíbenější díla. Dvořákova Praha připravila její koncertní provedení na 19. září, kde se tohoto mimořádného úkolu zhostí Česká filharmonie se svým šéfdirigentem a uměleckým ředitelem Semyonem Bychkovem. Společně s dramaturgií festivalu přizval Maestro Bychkov k provedení tohoto díla mezinárodní sestavu sólistů, jakou lze slýchat v těch nejproslulejších operních a koncertních domech světa. Rusalku ztvární litevská sopranistka Asmik Grigorian, která právě v této roli nadchla v posledních letech tisícovky nadšených posluchačů po celém světě. Roli Prince přijal ukrajinský tenorista Dmytro Popov. Jan Martiník vystoupí v roli vodníka, jako ježibaba se představí Jamie Barton a v roli cizí kněžny Jana Kurucová. Pražský filharmonický sbor bude řídit Lukáš Vasilek.

Předprodej pamatuje i na zástupce festivalové Komorní řady – v úterý 20. září 2022 vystoupí na Dvořákově Praze cenami ověnčený a kritiky vychvalovaný Jerusalem Quartet. Zazní Americký kvartet Antonína Dvořáka, jedna z autorových nejznámějších skladeb a „vlajková loď“ české kvartetní literatury, předcházet mu budou skvostné kvartety W. A. Mozarta (Smyčcový kvartet č. 21 D dur) a E. W. Korngolda (Smyčcový kvartet č. 2 Es dur). Izraelský kvartet již v České republice dříve vystupoval, naposledy se publiku Dvořákovy Prahy představil v roce 2018 violista souboru Ori Kam po boku své sestry, klarinetistky Sharon Kam, tehdejší kurátorky Komorní řady.

Čtěte také

Vánoce s Dvořákovou Prahou

Číst

Dvořákova Praha 2021: Věděli jsme, že to bude dobré, ale netušili jsme, jak moc

Číst