• Domů
  • Magazín
  • Klavírní koncerty s Kahánkem a Hrůšou nominovány na BBC Music Magazine Awards 2020

Klavírní koncerty s Kahánkem a Hrůšou nominovány na BBC Music Magazine Awards 2020

Album klavírních koncertů Antonína Dvořáka a Bohuslava Martinů, které nahrál klavírista Ivo Kahánek a Bamberští symfonikové pod vedením Jakuba Hrůši, bylo časopisem BBC Music Magazine nominováno mezi nejlepší nahrávky celého roku.

Album klavírních koncertů Antonína Dvořáka a Bohuslava Martinů, které nahrál klavírista Ivo Kahánek a Bamberští symfonikové pod vedením Jakuba Hrůši, vydal v září 2019 Supraphon. Poté, co nahrávku v listopadu označil titulem Recording of the Month, ji jeden z nejprodávanějších a z nejuznávanějších světových časopisů o klasické hudbě, britský BBC Music Magazine, nominoval mezi nejlepší alba celého roku.

Pro vítěze v kategorii Concerto může do 19. února 2020 hlasovat každý, a to na stránkách https://musicmagawards.awardsplatform.com/entry/vote/pDzERgvL, požadována je pouze emailová registrace.

„Mám radost, že česká hudba už není ve světě vnímána jen jako cosi exotického na zpestření zaběhnuté dramaturgie, nýbrž se stává respektovanou a vyhledávanou součástí světového repertoáru,“ uvádí Ivo Kahánek. „Pokud si čeští posluchači najdou chvíli a dají na webu hlas tomuto albu, budu samozřejmě velmi rád. Všechny pozitivní ohlasy beru jako poctu české kultuře, kterou mám tu čest reprezentovat.“

Album je možné zakoupit přímo na stránkách vydavatelství: https://www.supraphonline.cz/album/504510-dvorak-martinu-klavirni-koncerty

Čtěte také

Krátce: Česká hudební spolupráce na mezinárodní úrovni

Číst

JAKUB HRŮŠA: Výzva pro zavedený systém

Číst

TOMÁŠ NETOPIL: Skryté poklady a národní tradice

Číst