• Domů
  • Magazín
  • Krátce: Nominace na Cenu Antonína Dvořáka 2021

Krátce: Nominace na Cenu Antonína Dvořáka 2021

Dnešním dnem Akademie klasické hudby otevírá možnost nominovat kandidáty na udělení Ceny Antonína Dvořáka 2021 odbornou i laickou veřejností.

Pomůžete nám najít laureáta Ceny Antonína Dvořáka 2021? Stejně jako v minulém roce, také letos nám můžete zasílat své návrhy. Jste-li právnická nebo fyzická osoba a je vám více než 18 let, na adresu info@akademieklasickehudby.cz zašlete do 15. června 2021 svůj tip spolu s krátkým odůvodněním, proč by měl váš kandidát nebo kandidátka Cenu Antonína Dvořáka v roce 2021 získat.
Více informací k nominacím naleznete ZDE.

004.jpg (237 KB)

Cena ANTONÍNA DVOŘÁKA

 

Cenu Antonína Dvořáka uděluje Akademie klasické hudby od roku 2009. Jejím historicky prvním laureátem se stal pravnuk Antonína Dvořáka a vnuk skladatele Josefa Suka, houslista, violista a dirigent Josef Suk. Naposledy byla cena udělena letos 14. dubna, kdy ji na koncertu České filharmonie v pražském Rudolfinu převzala její laureátka za rok 2019, pěvkyně Gabriela Beňačková, a laureát za rok 2020, dirigent Jakub Hrůša. Mezi dalšími laureáty nalezneme například osobnosti jako klavírista Ivan Moravec, violoncellista Yo-Yo Ma nebo choreograf a tanečník Jiří Kylián. Význam ceny v minulosti podtrhla i mimořádná místa a příležitosti, při kterých byla předána. Sopranistka Ludmila Dvořáková převzala Cenu Antonína Dvořáka ve Španělském sále Pražského hradu v rámci recitálu klavíristy Lang Langa, do rukou dirigenta Jiřího Bělohlávka byla vložena v roce 2014 v Carnegie Hall v New Yorku a Česká filharmonie ji převzala před svým koncertem k oslavám 100 let české státnosti v Kennedyho Centru ve Washingtonu.

Čtěte také

Stříbrný hlas pro celý svět

Číst

JAKUB HRŮŠA: Výzva pro zavedený systém

Číst

Concertino Praga - Mezinárodní úroveň pro velkou tradici

Číst